Tschercha:

13-2-21

MIT DER ZEIT MUSS MAN GEHEN

Teater eir cun poppas

Delia Dahinden, Anna Karger, Lukas Roth , Dorothee Metz

29-11-20

SIGNURINA CHAPÈ

Teater per uffants

Laure-Isabelle Blanchet

28-11-20

HIOB - GESCHICHTE EINES EINFACHEN MANNES

Teater

Jaap Achterberg, Franco Mettler, Klaus Henner Russius

27-11-20

KATER – SIEBEN LEBEN

Teater

Philipp Galizia, Christian Roffler, Paul Steinmann

19-9-20

SCHÖNHOLZER & SCHÖNHOLZER

Recital da chant

Markus Schönholzer, Paul Steinmann

18-9-20

Irrland

Prelecziun e discuors

Margrit Sprecher, Graziella Rossi, Helmut Vogel

Medias

Protokoll Generalversammlung '19

Medias

Protocol radunanza generala '19
20-6-20

50 HERTZ

concert literar

Ariane von Graffenried, Robert Aeberhard

23-5-20

GSTÖRT

teater

Ueli Bichsel, Anna Frey, Flo Stoffner

25-4-20

DIE FILMERZÄHLERIN

teater narrativ cun musica live

Rachel Matter, Murat Parlak, Jordi Vilardaga

28-3-20

ALF ARBEIT, LIEBE, FREIZEIT – EIN GLÜCKSSEMINAR

teater scenic cun figüras e musica

Anna Karger, Delia Dahinden, Lukas Roth

15-2-20

Hoz Radunanza Cumünala

teater

Mike Müller, Rafael Sanchez

18-1-20

SOLDAT KERTÉSZ!

teater

Jonas Gygax, Robert Baranowski, Ursina Greuel

14-12-19

BERGRAUSCH

concert scenic

Betinko, Vera Kappeler

24-11-19

Ida hat einen Vogel, sonst nichts

teater da figüras

Kathrin Leuenberger, Sibylle Heiniger

23-11-19

Der Welten Untergang

sairada da chant teatrala

Volker Ranisch, André Steger, Christoph Kernen, Judith Kolb

21-9-19

COLETTE – DIARI CUN CLAVAZIN

teater cun musica

Graziella Rossi, Eriko Kagawa, Daniel Fueter, Peter Schweiger

21-9-19

Radunanza generala da la società La Vouta

radunanza

20-9-19

Baghdad In My Shadow

Avant-premiera da film

Samir

Medias

Protocol radunanza generala 2018

Medias

Protokoll GV 2018
22-6-19

JULIAN SARTORIUS FA CLINGIR LAVIN

Guida percussiva dal cumün

Julian Sartorius

25-5-19

ICH BIN NOCH NICHT FERTIG

Cabaret politic

Uta Köbernick

27-4-19

ON AIR

Cabaret musical

31-3-19

WIE KATER ZORBAS DER KLEINEN MÖWE DAS FLIEGEN BEIBRACHTE

Teater da figüras (a partir da 5 ons)

Benno Muheim, Madlen Arnold, Maurice Berthele, Anna Nauer, Jürg Schneckenburger

30-3-19

HEIMAT

Fanzögnarias

16-2-19

NICHTSNUTZ

Clowneria politic-poetica

19-1-19

SUSANNE ABBUEHL – «THE GIFT»

concert

Susanne Abbuehl, Matthieu Michel, Wolfert Brederode, Øyvind Hegg-Lunde

15-12-18

RINGELNATZ– EIN LIEDERLICHER ABEND

prelecziun musicala

Jürg Kienberger, Wolfram Berger

Medias

Ensuite, Dezember 2018

Medias

Ensuite, Dezember 2018
17-11-18

ICH UND MEIN PLURAL

teater

Jens Nielsen

27-10-18

DUO TANGO2

concert

Daniel Zisman, Michael Zisman

27-10-18

PHILOMELA, RANDULINA D’ÜNSACURA

vernissascha

Insa Verbeck

15-9-18

Der Trafikant

teater

Hanspeter Müller-Drossaart, Buschi Luginbühl

23-6-18

Sabina Spielrein

teater

Graziella Rossi, Harry White, Klaus Henner Russius

27-5-18

Der Kuss – Antonio Ligabue

monolog

Marco Michel, Mario Perrotta, Peter Maurer

27-5-18

Mimi und Brumm feiern ein Fest

Toc per uffants a partir da 3 ons

Margrit Gysin, Enrico Beeler

26-5-18

Gehen

monolog

Michael Wolf, Isabelle Menke, Thomas Bernhard

25-5-18

20 ons LA VOUTA

giubileum

25-5-18

Eine nicht umerziehbare Frau – Anna Politkowskaja

monolog

Kornelia Lüdorff, Stefano Massini, Jennifer Whigham

21-4-18

Hexe!

cabaret musica

Nicole Knuth, Olga Tucek

24-3-18

L'Histoire du Soldat

Narraziun concertanta

Jaap Achterberg, Thomas Weber, Franco Mettler, Igor Stawinsky, Maria Korndörfer, Charles Ferdinand Ramuz

Medias

Südostschweiz, 26. Februar 2018

Medias

Südostschweiz, 26. Februar 2018
24-2-18

Matto regiert

teater

Delia Dahinden, Anna Karger, Lukas Roth, Dorothee Metz

20-1-18

Hobby

Stand-up

Gabriel Vetter

16-12-17

Der Spaziergang

Prelecziun cun musica

Ueli Jäggi, Jürg Kienberger

18-11-17

Auf Der Plaça Del Diamant

Teater narrativ

Ariela Sarbacher, Thomas Sarbacher

29-10-17

«Ciao Babylon» «Amalia e Giancarlo»

Duos films documentars

Kurt Reinhard, Christoph Schreiber

28-10-17

Speak Low

Concert

Lucia Cadotsch, Otis Sandsjö, Petter Eldh

30-9-17

La Nova

Concert

Corin Curschellas, Markus Flückige, Vera Kappeler, Anna Trauffer, Pez Zumthor

30-9-17

Radunanza Generala

Medias

Protokoll Generalversammlung '17 : Protocol Radunanza Generala '17

Medias

Protokoll Generalversammlung '17 : Protocol Radunanza Generala '17
24-6-17

NACH LAMPEDUSA

teater musical-documentar

Ursina GreuelDaniel Hellmann, Samuel Fried, Ursina Greuel

24-6-17

MAMAIA ODER TRAURIGKEIT MACHEN DICH ALT

monolog

Robert Baranowski, Ursina Greuel

27-5-17

Mary

cabaret politic-poetic

schön&gut (Anna-Katharina Rickert und Ralf Schlatter), Roland Suter

22-4-17

dichter klang!

pled e musica

Hanspeter Müller-Drossaart, Matthias Mueller

25-3-17

Mara

monolog

Graziella Rossi, Klaus Henner Russius

25-2-17

Der Extremist

teater musical, illa chasa da scoula

Jürg Kienberger, Vera Kappeler, Samuel Streiff, Peter Conradin Zumthor, Manfred Ferrari

21-1-17

DIVOLAR CHAVALS

Teater raquintà

Jaap Achterberg, Klaus Henner Russius

17-12-16

abitar. suot vaider

teater

Mona Petri, Diego Valsecchi, Anne Weinknecht, Johannes Rieder, Ewald Palmetshofer

26-11-16

AUGUSTE BOLTE

DADA a Lavin

Volker Ranisch, André Steger, Christoph Baumann

22-10-16

L'AGONIA ED EXTASA DAL STEVE JOBS

i-monolog

Stefan Lubinski, Gerhard Piske, Mike Daisey

24-9-16

MA FURTÜN'AM SPÜZZA

Üna-duonna-ün-toc

Marjolaine Minot

3-9-16

RADIO ALPIN

Ils poets muntagnards

Rolf Hermann, Matto Kämpf, Achim Parterre

18-6-16

ELINA DUNI QUARTETT

concert

Elina Duni, Colin Vallon, Lukas Traxel, Norbert Pfammatter

21-5-16

HAZEL BRUGGER PASSIERT

observaziuns favello-linguisticas

Hazel Brugger

23-4-16

GRENZWERTIG

cabaret musical

Diego Valsecchi, Pascal Nater, Günther Baldauf

26-3-16

DUO LUNA TIC: OBLADIBLADA

Klavierakrobatikliederkabarett

Judith Bach, Tom Ryser

27-2-16

OHNE ROLF: UNFERTI

comica schelt-distinta

Christof Wolfisberg, Jonas Anderhub, Dominique Müller

16-1-16

GRUND FÜR LIEBE

politic, amabel, bel

Uta Köbernick

12-12-15

LUCAS NIGGLI SOLO PERCUSSION

concert

Lucas Niggli

21-11-15

ACHTERBERG & BAND: «ALL THE WORLD IS GREEN»

concert

Jaap Achterberg, Franco Mettler, Nick Gutersohn, Thomas Weber, Jojo Kunz

24-10-15

BABETTES FEST

teater

Graziella Rossi, Hansjörg Betschart, Carlo Lienhard, Daniel Rohr

26-9-15

FUSSNOTEN UND HANDZEICHEN

viadi litterar-musical

Peter Schweiger, Petra Ronner

5-9-15

NACHTSCHATTE

teater musical

Philipp Galizia, Roman Wyss, Paul Steinmann

13-6-15

KNUTH & TUCEK: RAUSCH!

Teater cineast-patriotic, seria: TRANSIT

Nicole Knuth, Olga Tucek

23-5-15

EIN DOPPELSOLO

cabaret

Joachim Rittmeyer, Gerhard Meister, Anna Trauffer

18-4-15

BOJAN Z & NILS WOGRAM

concert

Nils Wogram, Bojan Z

21-3-15

SCHLUEP

Gö auditiv scenic

Daniel R. Schneider, Markus Keller, Martin Schumacher, Fredi Flükiger

22-2-15

IRAQI ODYSSEY

avantpremiera, chasa da scuola

Samir

21-2-15

STUCKY & HORNS

concert, chasa da scuola

Erika Stucky , Robert Morgenthaler, Jean-Jacques Pedretti

17-1-15

VRENELIS GÄRTLI

Prelecziun cun musica

Tim Krohn, Anna Trauffer

13-12-14

METRO ZUM HÖLLENTOR

Prelecziun teatrala cun projecziuns

Graziella Rossi, Helmut Vogel, Heinz Bütler, François Haymoz

22-11-14

COLIN VALLON TRIO

concert

Colin Vallon, Patrice Moret, Julian Sartorius

25-10-14

iAY, CARMELA!

teater

Rachel Matter, Antonio da Silva, Jordi Vilardaga

20-9-14

MEIN GEWICHT

Teater solo

Jens Nielsen

23-8-14

DIE ENTDECKUNG DER CURRYWUST

Teater narrativ

Jaap Achterberg, Klaus Henner Russius

28-6-14

HIER ODER JETZT

concert teatral

Diego Valsecchi, Pascal Nater, Olivier Bachmann

24-5-14

Berlin gibt immer den Ton an

teater solo

Volker Ranisch, André Steger, Christoph Baumann, Pius Morger, Judith Kolb

29-3-14

SCHÖNMATT

cabaret teatral

schön&gut (Anna-Katharina Rickert und Ralf Schlatter), Roland Suter

26-3-14

Wind in den Weiden

teater solo

Bea von Malchus

18-1-14

WHERE’S AFRICA REVISITED

concert

Irène Schweizer, Omri Ziegele

14-12-13

Weihnachtsformat

teater cabaret

Sibylle Birkenmeier, Michael Birkenmeier

23-11-13

Café fertig

recital da chant

Rachel Matter , Daniel Fueter , Christoph Leimbacher, Thomas Hürlimann, Martin Suter

26-10-13

AUCH NICHT SCHLIMMER

concert

Uta Köbernick

28-9-13

Vom Umhalsen der Sperlingswand, oder 1 Schumannwahnsinn

Favellas musico-lingualas

Peter Schweiger, Petra Ronner, Friederike Mayröcker , ronner-schweiger, Robert Schumann, Roland Moser

31-8-13

Kappeler - Zumthor

concert

Vera Kappeler, Peter Conradin Zumthor

6-7-13

Ich Biene - ergo summ

Teater solo, sala polivalenta Lavin

Jürg Kienberger, Claudia Carigiet

22-6-13

Gratis zum Mitnehmen

Teater narrativ

Philipp Galizia, Paul Steinmann

25-5-13

Herbert Kramis’ Guadalcacin

concert

Andrea Kirchhofer, Otmar Kramis, Nick Gutersohn, Christophe Dufaux, Gregor Müller, Matthias Daneck, Herbert Kramis

20-4-13

Niagara – Ein Mann fährt auf Hochzeitsreise

Tragicumedgia

Jens Nielsen

16-3-13

Fill’e anima – Accabadora

Teater narrativ cun coro

Serena Wey, Daniel Wahl, Benjamin Brodbeck, Lisa Lüthi, Lena Kiepenheuer, Patrizia Häusermann

16-2-13

Die Lufthunde

Duo da clowns

Ueli Bichsel, Marcel Joller Kunz

15-12-12

Madame stellt ein Klavier in die Alpen

Recital da chant

Rachel Matter, Daniel Fueter, Seraina Maria Sievi

24-11-12

Der alte König in seinem Exil

Teater narrativ

Jaap Achterberg, Klaus-Henner Russius

27-10-12

Freiheit! Eine Misere in fünf Akten

Teater cine-patriotic

Nicole Knuth, Olga Tucek

22-9-12

Das alles kommt mit

Recital teatral da chant

Diego Valsecchi, Pascal Nater, Olivier Bachmann

25-8-12

Stucky Solo

Suicidal Yodels

Erika Stucky

30-6-12

Rosen für Herrn Grimm

teater

Katja Baumann, Ueli Bichsel, Katja Baumann, Susette Neuweiler

2-6-12

Grünes Blatt

concert

Irina Ungureanu, Matthias Spillman, Vera Kappeler, Urs Vögeli, Dominique Girod

28-4-12

Inselreise I. Eine Erkundung

Teater narrativ

Serena Wey, Andreas Marti

31-3-12

Professor Unrat

teater solo

Volker Ranisch, Mareike Block

10-3-12

Die Steinflut

Teater cun musica

Cornelia Montani, Klaus Henner Russius, Michael Wernli, Bernadette Meier

11-2-12

Der Spieler

teater

Bettina Boller, Charlotte Schwab, Daniel Rohr, Volker Hesse, Svetlana Geier

14-1-12

«Rose»

monolog

Martin Sherman, Graziella Rossi, Daniel Fueter, Klaus Henner Russius

17-12-11

«Teil 1: Laute Zählung» «Teil 2: Karawane, die Treppe hinuntersteigend»

Favellas musico-lingualas

Peter Schweiger, Petra Ronner

12-11-11

Shake Lear!

teater solo

Bea von Malchus

1-10-11

1 Tag alles falsch machen

Ün manifest raquintà

Jens Nielsen

  • Deutsch
  • Rumantsch
  • de
  • ru